Przejdź do treści
Drzwi Otwarte w III LO im. Królowej Jadwigi - galeria
Kliknij na grafikę - galeria

Przed szkołą stanęły fiaty sprzed 40 lat, szkolne korytarze „Królówki” wypełniły kolory dresów, strojów fitness – jednym słowem – lat 80. Kiss, Robert Smith (The Cure), David Bowie – Ziggy Stardust i wielu innych znanych lubianych zaglądało do klas, auli, błyszczało w świetle fleszy.

W taką podróż w czasie można było wybrać się podczas ubiegłotygodniowych Drzwi Otwartych w III LO.

 

Taka forma tematycznej prezentacji liceum stała się już w „Królówce” tradycją. Drzwi Otwarte odbywają się tu wieczorem, a gmach zamiena się w przestrzeń iście baśniową, artystyczną, teatralną. Przebierają się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Ósmoklasiści zainteresowani dołączeniem do najpopularniejszego liceum stają się świadkiem niezwykłego spektaklu, w którym jednym z bohaterów jest też sam budynek. Klasy – specjalnie przygotowane – mienią się barwną feerią, przyciągają pomysłowością. Uczniowie „Królówki” jako wolontariusze oprowadzają zainteresowanych po swoim liceum. Tradycją są też koncerty w auli oraz, budzący sporo emocji, konkurs na najlepsze przebranie.

W zbliżającym się roku szkolnym w „Królówce” mają powstać trzy klasy – humanistyczna, lingwstyczna i biologiczna. Więcej informacji na stronie liceum – https://www.krolowka.com/3lo/pl/node/123.

kategorie

x

 

Logo IIILO


 

III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu
ul. Narutowicza 53, 88-100 Inowrocław

tel.  52 357-54-07
e-mail:  sekretariat3lo@krolowka.com

NIP: 556-11-12-495

Rada Rodziców przy III LO w Inowrocławiu
BZ WBK 1 oddz. w Inowrocławiu
Numer konta: 59 1090 1069 0000 0001 3335 4747